Основною причиною відвідування стоматолога, як відомо, є не тільки бажання вдатися до косметичного поліпшення, але і дискомфорт порожнини рота.

Найчастіше дратівливими симптомами може бути чутливість зубів, біль ясен і багато інших, але найчастішим приводом є все ж карієс.

Часто при огляді лікаря-стоматолога можна почути, що зуб «зафарбований» (можете самі зауважити крихітні темні відмітини на опломбованому або ж здоровому зубі) - це не є небезпечним, але і не гарантує Вам подальшу безпеку і не розвиток бактерій. Оскыльки навіть найбыльш здоровим зубам слід приділяти величезну кількість часу, щоб «не запустити» і не виявитися в полоні «каріэсних мук».

Першими ознаками наявності карієсу є підвищена чутливість зубів і зміна природного кольору емалі: потемніння, крейдоподібні плями

Зубна емаль з часом позбавляється кальцію, який є захисною і живильною оболонкою. Емаль, звичайно ж, підлягає відновленню, і зробити це не важко буде за рахунок процедури фторування, якщо діагностувати причину на ранніх термінах. Однак, діагностувати самостійно досить-таки складно, тому не варто нехтувати походами до стоматолога, хоча б для планового огляду.

Рекомендується здійснювати огляд як мінімум раз в 3 місяці, навіть якщо Вас не турбує ні одна з перерахованих вище причин.

Найбільш дієві методи боротьби з бактеріями, на думку провідних стоматологів:

  • По-перше, звичайно ж, підтримання чистоти порожнини рота. Ця процедура є обов'язковою і легко виконуваною в домашніх умовах. В ідеалі, чистка зубів повинна здійснюватися двічі на день (вранці і ввечері). Краще використовувати пасту, в складі якої буде міститися фтор. Він сприяє збагаченню мінералами, а також, запобігає розвитку карієсу.
  • По-друге, хоча б раз в день використовуйте нитку. В ході чистки будьте обережні і не зашкодить ясна різкими або швидкими рухами. Ваша мета вичистити залишки нальоту під яснами.
  • Третє - рідина для полоскання. Якщо користуватися нею разом з іншими щоденними процедурами в якості не тільки профілактики, але і лікування. За допомогою неї Ви зможете не тільки продезінфікувати порожнину рота, але і зберегти свіжість подиху на довший термін між прийомами їжі.

  • Четверте - звичайно ж, відвідування стоматолога для здійснення чистки порожнини рота (2 рази на рік буде достатньо). 
  • П'яте і найпростіше, але не менш важливе - раціон харчування. Для того щоб убезпечити себе від зайвої зустрічі з бормашиною, рекомендується обмежити вживання особливо солодких і газованих напоїв, а також, цитрусів (в них міститься велика кількість кислоти, яка руйнує емаль).

На жаль, найчастіше люди звертаються на сильно запущеній стадії, коли біль стає нестерпним. Виявлення каріозних вогнищ на ранніх стадіях лікується швидко, ефективно і недорого. Тому слід приділяти належну увагу гігієні і стабільно відвідувати стоматолога.

Записатися на якісну консультацію стоматолога у Чернівцях можна у клініці "Мікрос" - +380(95)555-17-13. Звертайтеся!